Zestaw bezsilikonowy preparatów do przetwórstwa tworzyw sztucznych 3x400ml

  • Kod produktu: A128
  • Pojemność: 3x400ml


Cena: 55,90 zł

Kup do godz. 14:00, a otrzymasz w kolejnym dniu roboczym.
Fachowe doradztwo w doborze produktów.

Opis produktu


Zestaw serwisowy do form wtryskowych do produkcji tworzyw sztucznych zawiera:

- preparat rozdzielający bezsilikonowy SIL 400 400 ml

- środek do czyszczenia form wtryskowych VP FORM Cleaner 400 ml

- środek do konserwacji form wtryskowych MP 300 400 ml

Idealny zestaw do pracy na formach wtryskowych służących do produkcji różnego rodzaju elementów z tworzyw sztucznych.

SIL 400 to uniwersalny środek rozdzielający nie zawierający silikonów, stosowany w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Preparat tworzy mokry, solidny film rozdzielający na powierzchni formy, dzięki czemu jest skuteczny przy uwalnianiu trudnych, skomplikowanych elementów z tworzyw sztucznych i gumy. Sil 400 nie odkłada się na formie, nie tworzy narostów, zmniejsza ilość braków oraz podnosi wydajność pracy. Dzięki nowoczesnej formule bez dodatku silikonów umożliwia dalszą obróbkę powierzchniową taką jak malowanie, klejenie, sitodruk, metalizację próżniową itp. bez potrzeby odtłuszczania elementów. Nadaję się do większości tworzyw sztucznych, kauczuku i gumy. Produkt znajduje zastosowanie w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, w przemyśle tekstylnym, spożywczym, obuwniczym, poligraficznym, motoryzacyjnym, AGD, w szwalniach, odlewnictwie, przy produkcji opakowań.
Efektywny do 170 °C.

VP FORM to preparat do czyszczenia form wtryskowych o bardzo wysokiej skuteczności działania, dzięki specjalnej mieszaninie rozpuszczalników. Aerozol dedykowany jest dla przetwórstwa tworzyw sztucznych w celu czyszczenia zabrudzeń z form wtryskowych, przypalenia itp. Dzięki umiarkowanej szybkości odparowania pozwala na dokładniejszą penetrację zabrudzeń. Nie pozostawia osadów, powierzchnia jest czysta i sucha. Zaleca się stosowanie VP FORM Cleaner przed pokryciem formy środkiem ochronnym.

MP 300 jest profesjonalnym, bezbarwnym środkiem przeznaczonym do konserwacji form wtryskowych oraz innych narzędzi metalowych podczas ich przechowywania. Działanie produktu polega na wypieraniu wody i kompletnym zabezpieczaniu antykorozyjnym pokrytych powierzchni. Preparat jest transparentny, nie pozostawia osadów, dlatego zalecany jest szczególnie do konserwacji form przy przetwórstwie tworzyw białych lub transparentnych. Wszechstronne zastosowanie produktu pozwala na korzystanie z innymi kolorami tworzyw. Środek jest samousuwalny podczas pierwszych wtrysków przy ponownym uruchamianiu produkcji.

Cechy szczególne


- SIL 400 uniwersalny środek rozdzielający nie zawierający silikonów, polecany do wyrobów przeznaczonych do dalszej obróbki

- VP FORM usuwa pozostałości zabrudzeń takich jak silikony, smary, woski, oleje, przypalenia

- MP 300 działa antykorozyjnie, nie pozostawia osadów, wypiera wodę, łatwo usuwalny film ochronny

Sposób użycia


SIL 400 nanosić cienką warstwę ciągłym strumieniem z odległości ok. 25 do 30 cm. Częstotliwość stosowania dostosować do parametrów pracy (wielkość, kształt, stopień zużycia formy).

VP FORM preparat do czyszczenia form: Przed użyciem mocno wstrząsnąć pojemnik. Preparat nakładać z odległości ok. 25 3x400ml - 30 cm. Pozostawić produkt na kilka minut w celu dogłębnej penetracji. Usunąć VP FORM z czyszczonej powierzchni za pomocą czyściwa.

MP 300 preparat do konserwacji form: czyścić dokładnie powierzchnię formy. Nanieść równomiernie cienką i ciągłą warstwę z odległości ok. 25 – 30 cm. Środek samo usuwalny przy pierwszych wtryskach. W razie potrzeby warstwę ochronną można zmyć za pomocą preparatów z naszej oferty BR 500 lub BR 600.

Zobacz pozostałe produkty w kategorii.


Kontakt Kontakt
Kontakt