Zestaw serwisowy do przetwórstwa tworzyw sztucznych 2x400ml, 500ml

  • Kod produktu: A126
  • Pojemność: 2x400ml, 500ml


Cena: 55,90 zł

Kup do godz. 14:00, a otrzymasz w kolejnym dniu roboczym.
Fachowe doradztwo w doborze produktów.

Opis produktu


Zestaw serwisowy do form wtryskowych do produkcji tworzyw sztucznych zawiera:

- preparat rozdzielający silikonowy SIL 200 400 ml

- środek do konserwacji form wtryskowych MP 300 400 ml

- smar syntetyczny penetrujący HPG 2000 500 ml

Idealny zestaw do pracy na formach wtryskowych służących do produkcji różnego rodzaju elementów z tworzyw sztucznych.

SIL 200 antyadhezyjny preparat rozdzielający silikonowy jest to produkt stosowany w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Produkowany na bazie silikonów rozdrobnionych w mieszaninie rozpuszczalników. Preparat charakteryzuje się uniwersalnym zastosowaniem i nadaje się do większości tworzyw sztucznych. Może być stosowany jako środek poślizgowy lub antyprzyczepny. Nie odkłada się w formie i nie tworzy narostów pozwalając uzyskać dobrą jakość powierzchni oraz zmniejszając ilość braków i podnosząc wydajność.

MP 300 jest profesjonalnym, bezbarwnym środkiem przeznaczonym do konserwacji form wtryskowych oraz innych narzędzi metalowych podczas ich przechowywania. Działanie produktu polega na wypieraniu wody i kompletnym zabezpieczaniu antykorozyjnym pokrytych powierzchni. Preparat jest transparentny, nie pozostawia osadów, dlatego zalecany jest szczególnie do konserwacji form przy przetwórstwie tworzyw białych lub transparentnych. Wszechstronne zastosowanie produktu pozwala na korzystanie z innymi kolorami tworzyw. Środek jest samousuwalny podczas pierwszych wtrysków przy ponownym uruchamianiu produkcji.

HPG 2000 smar penetrujący 2x400ml, 500ml - tworzy film smarujący odporny na działanie wysokich nacisków, obrotów, uderzeń. Zdecydowanie zmniejsza tarcie i zużywanie się części maszyn i urządzeń. Preparat posiada właściwości smarujące bez konieczności demontażu elementów. Zapobiega powstawaniu zjawiska korozji. Silnie przywiera do elementów będących w ruchu. Znacząco wydłuża czas ochrony i efektywnego smarowania niezależnie od warunków pogodowych. Szybko poprawia pracę mechanizmów. Likwiduje zacięcia i tłumi drgania. Jest kompatybilny z o-ringami i innymi rodzajami uszczelek, neutralny w stosunku do powierzchni lakierowanych.

Cechy szczególne


- SIL 200 środek poślizgowy lub antyadhezyjny nie odkłada się w formie

- MP 300 działa antykorozyjnie, nie pozostawia osadów, wypiera wodę, łatwo usuwalny film ochronny

- HPG 2000 smar odporny na działanie wysokich nacisków, obrotów i uderzeń

Sposób użycia


SIL 200: nanieść cienką warstwę ciągłym strumieniem z odległości ok. 25 do 30 cm. Częstotliwość stosowania dostosować do parametrów pracy (wielkość, kształt, stopień zużycia formy).

MP 300: czyścić dokładnie powierzchnię formy. Nanieść równomiernie cienką i ciągłą warstwę z odległości ok. 25 – 30 cm. Środek samo usuwalny przy pierwszych wtryskach. W razie potrzeby warstwę ochronną można zmyć za pomocą preparatów z naszej oferty BR 500 lub BR 600.

HPG 2000: pojemnik przed użyciem wstrząsnąć. Rozpylać z odległości 20-30 cm.

Zobacz pozostałe produkty w kategorii.


Kontakt Kontakt
Kontakt