IS 400 Olej do impregnacji saun 5 L

  • Kod produktu: D008-5.
  • Pojemność: 5 L


Karta charakterystyki

Karta techniczna

Cena: 199,00 zł

Kup do godz. 14:00, a otrzymasz w kolejnym dniu roboczym.
Fachowe doradztwo w doborze produktów.

Opis produktu



IS 400 to kompozycja olejów przeznaczona do impregnacji saun, pielęgnacji oraz konserwacji każdego rodzaju naturalnego suchego drewna. Bardzo dobrze się wchłania oraz dokładnie penetruje drewno, dzięki czemu uwydatnia jego naturalny wygląd i kolor.
Powierzchnia po olejowaniu jest matowa, zabezpieczona przed wilgocią i pleśnią. Olej zapobiega wchłanianiu się osadów mineralnych z potu, a także pomaga utrzymać saunę w czystości. Tworzy powłokę przepuszczającą powietrze, która nie łuszczy się oraz nie pęka. Zachowuje naturalny poziom wilgotności w saunie.

Olej IS 400 przeznaczony jest do impregnacji każdego rodzaju naturalnego, suchego drewna wewnątrz i na zewnątrz, w saunie do impregnacji ław, oparć, poręczy, zagłówków, boazerii na ścianach i suficie, do płotków między ławami oraz do obudowy pieca.

Produkt jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin. Nie zawiera rozpuszczalników.

Cechy szczególne


- nie zawiera rozpuszczalników

- impregnuje, konserwuje oraz pielęgnuje

- doskonale się wchłania

- zabezpiecza przed wilgocią i pleśnią

Sposób użycia


Przed właściwym olejowaniem wykonać próbę, np. na jednej z dolnych listew sauny. Jeśli produkt spełnia nasze oczekiwania, należy przystąpić do dalszych czynności.

Nanieść równomiernie olej za pomocą np.: pędzelka, szczotki, ściereczki (która nie pozostawia włókien), pistoletu natryskowego na oczyszczone, suche drewno zgodnie z kierunkiem słojów. Pozostawić na 20 5 L - 30 minut, a następnie zebrać nadmiar oleju. W razie potrzeby czynność powtórzyć. Nagrzewanie sauny przyspiesza proces suszenia.

Produkty powiązane

Zobacz pozostałe produkty w kategorii.


Kontakt Kontakt
Kontakt