Olej wazelinowy OW 200 5 L

  • Kod produktu: D006-5.
  • Pojemność: 5 L


Karta charakterystyki

Karta techniczna

Cena: 82,90 zł

Kup do godz. 14:00, a otrzymasz w kolejnym dniu roboczym.
Fachowe doradztwo w doborze produktów.

Opis produktuOW 200 5 L - olej wazelinowy to środek bardzo wydajny, smarujący oraz konserwujący. Nazywany inaczej białym olejem mineralnym. Znajduje zastosowanie przy smarowaniu wszystkich części maszyn oraz mechanizmów precyzyjnych. Doskonale redukuje tarcie, zgrzyty oraz konserwuje elementy narażone na działanie czynników atmosferycznych. Zabezpiecza przed przywieraniem wyrobu do form z gumy czy plastiku. Rozprowadzony tworzy trwałą i ściśle przylegającą powłokę. Dzięki stosowaniu oleju wazelinowego możemy cieszyć się długotrwałą i bezawaryjną pracą mechanizmów. Stosowany również jako środek smarujący i antykorozyjny do złączeń wrażliwych oraz napędów elektromechanicznych.

OW 200 to profesjonalny produkt o wysokiej przyczepności i skuteczności w penetracji materiałów. Dzięki swoim właściwościom olej wazelinowy efektywnie przedostaje się nawet do najtrudniej dostępnych szczelin. Stosuje się go m.in. z uwagi na pożądane działanie izolacyjne – z powodzeniem niweluje nieszczelności, np. mostki cieplne.

Wykorzystuje się go też do ochrony powierzchni przed oddziaływaniem wilgoci i rozwojem korozji. Szerokie zastosowanie to jego kolejna zaleta – służy m.in. do smarowania części maszyn, napędów elektromechanicznych, złączeń wrażliwych, mechanizmów precyzyjnych, obiektów z tworzywa sztucznego czy przedmiotów stalowo mosiężnych.

Skuteczny, wydajny i praktyczny olej wazelinowy OW 200

Dostępny w naszym sklepie olej wazelinowy konserwuje elementy na długi czas, przyczyniając się w ten sposób do wydłużenia ich trwałości i zwiększenia precyzji pracy. To wysoce skuteczny i cieszący się bardzo dobrymi opiniami środek smarny odporny na działanie czynników atmosferycznych, który pozostaje neutralny w kontakcie z tworzywami sztucznymi. OW 200 jest dostępny w postaci bezbarwnej, a konsystencja preparatu pozwala sprawnie wykorzystywać go do wielu zadań, na różnorodnych powierzchniach i w rozmaitych urządzeniach, np. w maszynach dzielących, w których zachodzi tarcie elementów stalowo-żeliwnych bądź mosiężnych i plastiku albo innych tworzyw sztucznych ze stalą.

Oleje wazelinowe współpracują z elementami precyzyjnymi, dlatego używa się go w szeroko pojętym przemyśle, m.in. branży motoryzacyjnej, włókienniczej czy telekomunikacyjnej. Tym, co wyróżnia OW 200, jest również zapobieganie przyleganiu do form wyborów wykonanych z tworzywa sztucznego czy materiałów gumowych. Polecamy go wszędzie tam, gdzie elementy narażone na tarcie powinny zostać skutecznie zabezpieczone przed zużyciem poprzez efektywne smarowanie.

Prostota eksploatacji, bardzo długa żywotność, wysoka wydajność użytkowania, świetne właściwości chroniące przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych i korzystna cena – to wszystko i wiele więcej przemawia za oferowanym olejem wazelinowym. Zachęcamy do zamawiania OW 200 każdego, kto poszukuje odpowiedniego preparatu do zastosowania na elementach z tworzyw sztucznych!

Olek wazelinowy znajduje zastosowanie w przemyśle:
- kosmetycznym
- chemicznym
- farmaceutycznym
- spożywczym
- drzewnym
- włókiennictwie
- telekomunikacji
- przetwórstwie tworzyw sztucznych
- w systemach z elementami precyzyjnymi.

Cechy szczególne


- redukuje i zmniejsza tarcie

- skutecznie eliminuje piski i zgrzyty

- konserwuje oraz chroni gumę i plastik

- ułatwia poślizg

- doskonały do mechanizmów precyzyjnych

Sposób użycia


Nakładać na elementy z tworzyw sztucznych, gumy oraz metalu mających problem z przyczepnością lub tarciem.

Zobacz pozostałe produkty w kategorii.