Zmywacz hamulcowy do tarcz BR 200 12szt. 500 ml

  • Kod produktu: A069-12
  • Pojemność: 500 ml


Karta charakterystyki

Cena: 129,00 zł

Kup do godz. 14:00, a otrzymasz w kolejnym dniu roboczym.
Fachowe doradztwo w doborze produktów.

Opis produktu


Jednym z najważniejszych elementów każdego auta jest układ hamulcowy, który składa się z takich podzespołów jak tarcze, klocki czy zaciski. Aby dbać o niego kompleksowo i skutecznie, poza regularną wymianą komponentów warto regularnie je czyścić i konserwować. Właśnie z myślą o tej czynności został stworzony oferowany na tej stronie zmywacz hamulcowy, który ma formę płynu. Jest dostępny pod postacią aerozolu, nie zawiera acetonu, efektywnie chroni powierzchnie metalowe oraz usuwa z nich zabrudzenia. Dzięki niemu można z powodzeniem zatroszczyć się o elementy układu – klocki, zaciski i pozostałe podzespoły wchodzące w jego skład.

Czyszczenie i konserwacja hamulców

Dostępny w ofercie zmywacz hamulcowy do tarcz to uniwersalny płyn, który można stosować na różnorodnych materiałach. Warto zwrócić uwagę, że jest w pełni bezpieczny dla gumy, elementów metalowych i tworzyw sztucznych, co wynika m.in. z odporności na rdzę. Oferowany w naszym wyposażonym sklepie w atrakcyjnej cenie profesjonalny zmywacz do hamulców skutecznie pozbywa się z powierzchni podzespołów wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, włącznie z tłustymi plamami i mocno wżartymi zabrudzeniami. Działa efektywnie i szybko, w krótkim czasie odparowując z materiałów.

Stosuje się go głównie do tarcz i zacisków hamulcowych, jednak warto zwrócić uwagę, że można nim czyścić i konserwować także części sprzęgła bez konieczności ich demontowania. Cieszy się dużą popularnością zarówno wśród właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych, jak i u osób indywidualnych, które kupują go na własny użytek. Skutecznie pokrywa i czyści docisk, łożysko i pozostałe elementy sprzęgła, podobnie jak dzieje się to w przypadku tarcz hamulcowych oraz innych podzespołów tego układu.


BR 200 to skuteczny zmywacz hamulcowy bez acetonu i nie pozostawiający osadu. Szybko usuwa płyn hamulcowy, ślady oleju oraz zanieczyszczenia smarne, żywice, woski, pył oraz kurz. Jego zastosowanie przekłada się na zwiększenie żywotności układu hamulcowego, a także na zabezpieczenie jego prawidłowej pracy. Zastosowanie oczyszczacza do tarcz odczuwalnie wycisza pracę układu hamulcowego, zapobiega piszczeniu w trakcie ich pracy. Zmywacz hamulcowy BR 200 to preparat bezacetonowy i bezosadowy, dzięki czemu jest bezpieczny dla elementów gumowych (jak np. uszczelki), z tworzyw sztucznych oraz lakierowanych.
Silny strumień skutecznie wypłukuje zanieczyszczenia, a łagodny zapach nie utrudnia pracy.
Czyści między innymi: tarcze, bębny, cylinderki, zaciski, sprężyny i okładziny, tarcze sprzęgłowe, łożyska wyciskowe i pozostałe elementy sprzęgła.
Produkt w wygodnej puszce z aerozolem, która umożliwia precyzyjną aplikację.

Cechy szczególne


- odtłuszcza elementy układu hamulcowego
- usuwa zabrudzenia takie jak smar, płyn hamulcowy, olej, pył i kurz
- eliminuje płyny z okładzin hamulcowych
- usuwa nalot (np. z klocków hamulcowych)
- neutralny wobec gumy, tworzyw sztucznych i powierzchni lakierowanych
- wygodny w użyciu aerozol

Sposób użycia


Przed użyciem pojemnik silnie wstrząsnąć.
Zanieczyszczoną powierzchnię spryskać z odległości ok. 20 cm i odczekać, aż środek rozpłynie się.
Czyszczone części pozostawić do wyschnięcia lub wytrzeć suchą ściereczką.
W razie potrzeby czynność powtórzyć.

Zobacz pozostałe produkty w kategorii.


Kontakt Kontakt
Kontakt