Ecochemical producent
chemii technicznej
Niewielkie elementy metalowe bywają niepozorną częścią większej całości i łatwo jest je przeoczyć, dokonując przeglądu konstrukcji mechanicznej. W praktyce to one zazwyczaj odpowiadają za jej poprawne funkcjonowanie i bezpieczeństwo użytkowania, więc regularne czyszczenie i konserwacja takich detali jest absolutną koniecznością. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jakiego środka najlepiej użyć w tym celu i skutecznie uwolnić je od szkodliwego wpływu rdzy!
Korozja to proces, który kojarzy się przede wszystkim z pojawieniem się na powierzchni metalu nieestetycznej, czerwonawej substancji. Zdecydowanie nie jest to jednak jedynie problem natury wizualnej. O ile na początku skorodowany materiał zachowuje swoje właściwości, to z czasem jego struktura zacznie ulegać coraz większym zmianom, które z czasem przekształcą się w pełnoprawne uszkodzenia. Czyszczenie i konserwacja muszą być z tego względu dokładne i dogłębne.
Mniejsze elementy metalowe należy szczególnie zabezpieczać przed niszczącym działaniem korozji, ponieważ ich kondycja decyduje w wielu wypadkach o bezpieczeństwie całej konstrukcji. Konserwacja detali takich, jak chociażby połączenia spawane czy barierki zapewnia osobom je użytkującym większy komfort pracy i w znaczący sposób zabezpiecza je przed uszkodzeniami, które w skrajnych przypadkach mogłyby poskutkować przykrymi konsekwencjami.
W przypadku korozji najlepiej sprawdza się zasada, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Zabezpieczając się przed tym szkodliwym procesem, w celu odpowiedniej konserwacji należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na czynniki, które w większości przypadków powodują pojawienie się rdzy. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:
wysoka wilgotność powietrza,
opady deszczu i śniegu,
sól,
skrajne temperatury,
kwasy i zasady.
Oczywiście może zdarzyć się tak, że wskutek przeoczenia jakiejś części metalowej nie zostanie nałożona warstwa zabezpieczającej substancji ochronnej. W takiej sytuacji można zdecydować się na ręczne czyszczenie szczotką drucianą lub papierem ściernym. To rozwiązanie grozi jednak powstaniem niezbyt estetycznych zarysowań. Najlepiej jest zdecydować się na wygodniejsze i skuteczniejsze środki chemiczne, które również można znaleźć w naszej ofercie.
Aby skutecznie zapobiegać powstaniu niszczącej metal korozji, powierzchnię należy zabezpieczyć przy użyciu odpowiednich substancji ochronnych. Najlepiej sprawdzi się do tego farba cynkowa, która charakteryzuje się działaniem antykorozyjnym. Zabezpiecza ona również spawy w taki sposób, by barierki czy inne konstrukcje nabrały większej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia powstałe wskutek utleniania żelaza. Konstrukcja stanie się dzięki niej w pełni bezpieczna.
Nałożenie warstwy farby cynkowej wymaga jednak uprzedniego przygotowania powierzchni. Musi być ona przede wszystkim sucha i bardzo dokładnie oczyszczona z drobinek piasku, kurzu czy innego rodzaju zanieczyszczeń. Taki wymóg wynika oczywiście z tego, że cynkowa powłoka stanie się znacznie trwalsza i przez dłuższy czas będzie mogła efektywnie chronić metal przed korozją.
Po skrupulatnym oczyszczeniu podłoża można zdecydować się na wybór odpowiedniego preparatu. Doskonałą propozycją jest farba wysokocynkowa ZN 100, którą znajdziesz z łatwością w naszej ofercie. To bardzo skuteczny środek. Jego działanie opiera się na utlenianiu metalicznego pyłu cynkowego, które dokonuje się znacznie szybciej niż w przypadku żelaza. Ochrona antykorozyjna polega wobec tego na tym, że rdza nie będzie miała gdzie się po prostu pojawić. Warto pamiętać, iż farba cynkowa służy również do napraw powierzchni ocynkowanych.
Jeśli potrzebujesz odpowiednio zabezpieczyć mniejsze elementy metalowe przed szkodliwym wpływem rdzy, zdecyduj się na farby wysokocynkowe Ecochemical. Preparaty, które produkujemy i dystrybuujemy, charakteryzują się przede wszystkim olbrzymią skutecznością, przystępną ceną i znaczną wygodą użytkowania. Trwała ochrona antykorozyjna jest na wyciągnięcie ręki, więc nie czekaj i złóż jak najszybciej zamówienie!