Ecochemical producent
chemii technicznej
Zmagasz się z zardzewiałą karoserią samochodu? Postępująca korozja na częściach metalowych nie daje Ci spokoju i nie wiesz, jak powstrzymać ten proces? Czyszczenie i konserwacja powierzchni przy użyciu odpowiednich środków może sprawić, że Twój problem odejdzie całkowicie w niepamięć. Sprawdź, co konkretnie powinieneś zrobić!
Dokuczliwa rdza na samochodzie czy innych powierzchniach pojawia się wskutek naturalnego procesu utleniania. Metal reaguje z tlenem i wodą, a skutkiem tej reakcji jest uwodniony tlenek żelaza, czyli ta charakterystyczna, czerwonawa substancja, którą trudno jest skutecznie usunąć. W przypadku samochodów ofiarą korozji padają najpierw najczęściej elementy takie jak:
progi,
nadkola,
maska,
klapa bagażnika,
dolna część drzwi.
Rdza postępuje najszybciej w wilgotnych i zakurzonych warunkach, a po pierwszym pojawieniu się może się bardzo szybko rozprzestrzeniać. Szybka reakcja jest zatem niezbędna, by uchronić metal przed kompletnym zniszczeniem i zadbać o estetyczny wygląd swojego pojazdu. Aby rozwiązać problem, możemy rozważyć skorzystanie z metod mechanicznych lub specjalnych środków chemicznych.
Usunięcie problemu w sposób mechaniczny bywa najczęściej pierwszym pomysłem, na jaki wpadamy po zauważeniu oznak rdzy na powierzchni metalowej. Manualne czyszczenie i konserwacja w taki sposób przynoszą pewne efekty, jeśli zależy Ci na czasie lub zaoszczędzeniu pieniędzy, ale są opatrzone pewnym ryzykiem. Fizycznie korozję z powierzchni można bowiem usunąć na dwa sposoby, które pozostawiają jednak wiele do życzenia:
To dwa podstawowe narzędzia, które możemy zastosować, by rdza na samochodzie odeszła w niepamięć. Wymagana jest tutaj oczywiście wielka ostrożność, ponieważ szczotka druciana może w drastyczny sposób porysować powierzchnię i spowodować tym samym zupełnie nowy problem. Papier ścierny działa niestety w podobny sposób i również grozi wielkimi rysami. Właśnie dlatego oba te środki najlepiej jest stosować w przypadku, gdy nie zależy Ci szczególnie na estetycznym wyglądzie powierzchni. Szczotką usuniesz wtedy rdzę, a papierem starannie wypolerujesz metal.
Ciekawą opcją mechanicznego pozbycia się rdzy na samochodzie jest również piaskowanie, które przeprowadza się w warsztatach samochodowych. Polega ona w praktyce na skierowaniu na powierzchnię strumienia piasku pod wysokim ciśnieniem, który uwodniony tlenek żelaza usuwa nawet z najgłębszych zakamarków. W tym przypadku ponownie należy jednak zastanowić się, czy usunięcie dokuczliwej rdzy jest warte zaryzykowania, że zostanie ona zastąpiona przez równie nieestetyczne rysy.
Jeśli zależy Ci na tym, by usunąć korozję z powierzchni metalowej w bezpieczny i pewny sposób, to dobry neutralizator rdzy jest środkiem, który Ci to umożliwi. Specjalna substancja, na przykład na bazie żywic epoksydowych, błyskawicznie zaczyna reagować ze skorodowaną powierzchnią i skutkuje bardzo szybkim usunięciem problemu. Środki tego typu są w zasadzie uniwersalne i mogą się pochwalić szerokim zastosowaniem:
usuwają rdzę,
na stałe zatrzymują proces korozji,
stanowią podkład pod farbę, lakier czy szpachlówki poliestrowe,
posiadają właściwości gruntujące.
Dobrej jakości penetrant do rdzy to preparat, który jest bardzo łatwy w użyciu. W większości przypadków skorodowaną powierzchnię należy po prostu oczyścić, a następnie bardzo dokładnie spryskać. Pozostawić do wyschnięcia. Korzystając z tego typu środków, otrzymujesz gwarancję skutecznego działania i nie ryzykujesz tym, że na metalu pojawią się jakiekolwiek rysy czy innego rodzaju uszkodzenia.
W Ecochemical wierzymy, że skuteczne czyszczenie i konserwacja powierzchni metalowych powinny być procesem prostym, bezproblemowym i szybkim. Neutralizatory do rdzy, które możemy Ci zaproponować, znakomicie obronią Twój samochód i każdą inną część metalową przed tym dokuczliwym problemem, przynosząc trwały efekt i zapobiegając nawrotom korozji. Nie czekaj więc i złóż zamówienie, by raz na zawsze pozbyć się rdzy!